< Imprimare >      ZIUA ONLINE - SPORT - miercuri, 24 iulie 2024

Meci thriller in Giulesti: penalty ratat, jucator eliminat, rasturnari de rezultat

Rapid a castigat cu Vasluiul la capatul unei dispute in care s-au marcat tot atatea goluri cate s-au inscris si in primele cinci meciuri ale etapei a sasea.

Rare sunt partidele de genul celei disputate in Giulesti, intre Rapid si FC Vaslui. A fost genul de meci care a avut de toate: rasturnari spectaculoase de rezultat, jucator eliminat, penalty ratat, informeaza Realitatea TV.

Un spectator obiectiv ar fi inclinat sa opineze ca ar fi trebuit ca meciul sa se incheie la egalitate, in timp ce rapidistii pot invoca in apararea victoriei lor numarul mare de ocazii avute. Vasluienii, la randul lor, pot reclama lipsa de sansa in motivarea infrangerii. Cert este ca in Giulesti s-au marcat tot atatea goluri cate se inscrisesera in primele cinci partide ale rundei, iar ele au fost insotite de actiuni electrizante.

La 1-1 gazdele au beneficiat de penalty, a aparat Kuciak si imediat pe contraatac au inscris oaspetii. La 2-2 a fost eliminat Balace si din faza pentru care acesta a primit al doilea galben Spadacio a adus victoria gazdelor.

Pentru gazde au marcat Herea in minutele 19 si 78, respectiv Buga in minutul 74, pentru oaspeti au punctat N. Jovanovic in minutele 10 si 66.