< Imprimare >      ZIUA ONLINE - SPORT - duminica, 7 iulie 2024

Rapidul a pierdut din nou pe teren propriu

Rapidul a pierdut, pe teren propriu, si partida din etapa a 22-a impotriva Politehnicii Timisoara, cu scorul de 0-1. In prima partida din acest an, echipa antrenata de Rednic a fost invinsa de "lanterna rosie" a Ligii I, U Cluj, cu scorul de 1-2.

Duminica seara, golul timisorenilor a fost marcat in prima repriza, in minutul 36, de Arman Karamyan, dintr-o centrare a lui Valentin Badoi, doi fosti fotbalisti ai Rapidului. Rapidistii au ratat foarte mult. La scorul de 0-0, Buga a trimis mingea in bara de doua ori. In urma acestui rezultat, Rapid s-a distantat la 8 puncte in spatele liderului clasamentului, CFR Cluj, si este la egalitate de puncte cu Steaua, 44 de puncte.