< Imprimare >      ZIUA ONLINE - SPORT - joi, 30 aprilie 2009

Fotbalistul Mirel Radoi si fiul sau, spitalizati la Riad

Emotii in familia fotbalistului Mirel Radoi. Jucatorul a fost accidentat, vineri, in minutul 85 al partidei disputate de formatia sa, Al Hillal, impotriva unei alte echipe din Arabia Saudita, Al-Shabab. Radoi a primit un cot in plina figura de la atacantul advers, Yasser Al-Shamrani. Romanul a suferit o fractura de piramida nazala si a fost transportat imediat la spitalul familiei regale din Riad, titreaza Pro Sport.

Ca o coincidenta, in acelasi spital fusese internat si fiul sau, Denis. Copilul a fost dus la medic din cauza unei toxiinfectii alimentare. Din fericire, Radoi a fost externat, insa va reveni la spital pentru a se opera la nas.Potrivit sursei citate, sezonul e incheiat pentru fostul stelist. El va avea nevoie de o pauza de 2-3 saptamani si va rata meciurile pe care Al-Hilal le mai are de disputat, in Kings Cup si in grupele Ligii Campionilor Asiei.