< Imprimare >      ZIUA ONLINE - SPORT - marti, 22 aprilie 2008

Steaua - Poli Timisoara 1-1

Steaua a preluat conducerea in minutul 49 prin golul inscris de Dorin Goian. Poli Timisoara a egalat in minutul 65 prin golul lui Gigel Bucur.

Steaua a incheiat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata, marti seara, pe teren propriu, cu Poli Timisoara, in etapa a 31-a a Ligii I.

Golurile intalnirii au fost marcate de Goian (min.49), care l-a invins pe Pantilimon cu o lovitura de cap dintr-un corner executat de Mendoza, respectiv Bucur (min.65), care a inscris cu un sut din interiorul careului, dupa o pasa a lui Karamyan.

Intalnirea, dominata in mare ei parte de stelisti, s-a disputat in fata a 15 mii de spectatori, care au infruntat ploaia din Bucuresti si care au fost nevoiti sa astepte mult timp la portile stadionului, din cauza sistemului de "Champions League" de care dispune stadionul din Ghencea.

A fost cel de-al treilea rezultat de egalitate inregistrat de Steaua in acest sezon al Ligii I, rezultat ce o indeparteaza la trei puncte de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care are, insa, un meci mai putin disputat.

Acest egal a incheiat seria senzationala de 10 victorii consecutive inregistrate de "ros-albastri" in acest retur.

In ultimele trei etape, Steaua va intalni pe: Universitatea Craiova, in deplasare, Dinamo, in deplasare, si Gloria Buzau, pe teren propriu.