Antrenorul echipei nationale de fotbal a Romaniei Razvan Lucescu s-a hotarat asupra ''primului 11'' cu care va aborda partida de miercuri seara, din preliminariile Campionatului Mondial, cu Austria
Lucescu a decis sa faca unele modificari in primul unsprezece fata de meciul cu Franta. Astfel, Cristi Sapunaru va intra pe dreapta in locul lui Vasile Maftei, Paul Codrea il va inlocui pe Iulian Apostol, suspendat pentru aceasta partida, Max Nicu si Bogdan Mara vor fi inlocuiti de Adrian Cristea si Mihai Roman, in timp ce Romeo Surdu ii va lasa locul lui Gigel Bucur, informeaza gsp.ro.
Iata cum va arata ''primul 11: Coman - Sapunaru, Radoi, Chivu, Rat - M. Roman, Codrea, Ghioane, Ad. Cristea - Marica, G. Bucur.
In alta ordine de idei, gazonul stadionului Steaua a fost vopsit, pentru .... a arata mai bine la televizor.
Comparat de antrenorul Cristiano Bergodi cu un camp de cartofi, gazonul stadionului din Bulevardul Ghencea se prezinta excelent cu cateva ore inainte meciului Romania - Austria. Cel putin la televizor.
Organizatorii partidei din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2010 au recurs la o metoda inedita: au vopsit cu verde partile in care iarba nu era crescuta!
Intalnirea dintre nationale de fotbal ale Romaniei si Austriei, din grupa a 7-a a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2010, va avea loc miercuri, de la ora 20:45.
Situatia in grupa Romaniei se prezinta la acesta ora astfel:
Grupa 7, clasament:
1 Serbia��� ��������������� 7��� 6��� 0��� 1��� 15��� 5������ 18 puncte
2 Franta������������������� 7��� 4��� 2��� 1��� 9������ 7������ 14
3 Austria��� �������������� 7��� 3��� 1��� 3��� 10��� 10��� 10
4 Lituania��� ������������ 7 �� 3��� 0��� 4��� 6����� 6������� 9
5 Romania�������������� 7��� 2��� 2��� 3��� 8��� 11������ 8
6 Feroe��������� �� � � � � 7��� 0��� 1��� 6��� 2��� 11������ 1
Se joaca miercuri:
Insulele Feroe - Lituania
Serbia - Franta
Romania - Austria.
Iata meciurile programate miercuri in Europa:
Grupa 1:
Ora: 19:30 Malta - Suedia
Ora: 21:30 Albania - Danemarca
Ora: 21:45 Ungaria - Portugalia
Grupa 2:
Ora: 21:00 Israel - Luxemburg
Ora: 21:30 Letonia - Elvetia
Ora: 21:30 Moldova - Grecia
Grupa 3:
Ora: 18:20 Cehia - San Marino
Ora: 21:45 Irlanda de Nord - Slovacia
Ora: 21:45 Slovenia - Polonia
Grupa 4:
Ora: 20:30 Liechtenstein - Finlanda
Ora: 21:45 Germania - Azerbaijan
Ora: 21:45 Tara Galilor - Rusia
Grupa 5:
Ora: 19:00 Armenia - Belgia
Ora: 21:00 Bosnia Hertegovina - Turcia
Ora: 23:00 Spania - Estonia
Grupa 6:
Ora: 20:00 Belarus - Ucraina
Ora: 21:00 Andorra - Kazakhstan
Ora: 22:00 Anglia - Croatia
Grupa 8:
Ora: 21:15 Muntenegru - Cipru
Ora: 21:50 Italia - Bulgaria
Grupa 9:
Norvegia - Macedonia
Scotia - Olanda