19:14, miercuri, 3 iulie 2024
Euro 2008
ULTIMA ORA: Tricolorii pleaca de la Euro 2008 dupa ce au pierdut cu 2-0 in fata Olandei
-- Olanda si Italia sunt calificate.
 17 iunie, 22:35
Romania a ratat marti seara calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European, dup� ce a pierdut cu 0-2 meciul cu Olanda. Golurile au fost marcate de Huntelaar (minutul 55) si van Persie (minutul 87).
Echipa nationala a Romaniei a reusit sa treaca cu bine de prima repriza. Desi jucatorii lui van Basten au dominat jocul, romanii au ratat, din nou, niste ocazii cu care rar se vor ma intalni.
In schimb, reprezentativa Italiei a invins cu scorul de 2-0 selectionata Frantei, calificandu-se astfel in sferturi.
"Era foarte greu acest meci, mai ales ca au jucat cam aceiasi oameni de la inceput. Baietii au aflat ca scorul e 1-0 pentru Italia in celalalt meci si probabil au cazut psihic. Pe ei ii interesa acel joc, am fost cam deconectati si nu am inteles de ce. Am pierdut contra unei echipe bune, dar iesim cu fruntea sus. Am fscut jocuri bune, am obtinut doua rezultate de egalitate cu Franta si Italia, dar e pacat ca am pierdut asa usor. Stiti cum e, ultima impresie conteaza", a declarat Victor Piturca, ciatat de NewsIn.