03:25, duminica, 7 iulie 2024
Dezastru pentru Tamas, la debutul pentru West Bromwich Albion (VIDEO)

10 ianuarie, 12:34
Tamas a debutat cu stangul la noua sa echipa, West Bromwich Albion, grupare din liga a doua engleza. Fundasul roman imprumutat in aceasta iarna de la Auxerre (echipa de care apartine romanul desi a evoluat in turul sezonului 2009-2010 la Dinamo) a debutat intr-un meci foarte important, cu Nottingham Forest, practic echipele de pe locul 2 si 3 in Championship. Tamas a facut pereche in centrul defensivei lui WBA cu Jonas Olsson, dar cei doi nu s-au inteles prea bine, informeaza Realitatea.Net.
Din pacate, Tamas a intrat destul de greu in joc, gresind decisiv la primul gol al oaspetilor, cand l-a scapat din marcaj la un corner pe Blackstock, iar acesta a inscris. In finalul primei reprize, fundasul roman a vazut un "galben", in minutul 42, dupa un fault de tactic, la o faza in care oaspetii aveau superioritate in atac.
Nottingham Forest a dus scorul la 3-0, dupa reusitele lui Majewski (53) si Cohen (56), insa gazdele au replicat in minutul 64, prin golul lui Bednar.
"A fost un meci destul de dificil pentru Gabi, mai ales ca a fost primul. S-a descurcat bine, dar trebuie sa mai avem rabdare cu el, trebuie sa mai lucreze alaturi de echipa. De asemenea, ceilalti fundasi au nevoie de timp pentru a se obisnui cu el", a declarat dupa partida cu Forest antrenorul lui WBA, Di Matteo.
In urma acestui rezultat, cele doua echipe au facut schimb de locuri in clasament. Nottingham Forest a urcat pe pozitia secunda, cu 46 de puncte, in timp ce WBA a coborat pe trei, cu un punct mai putin. Lider in liga a doua engleza e Newcastle, cu 51 de puncte. De mentionat totusi ca WBA are un joc in minus.
Z.O.
Alte articole
  Suspect de serviciu    (Sport, 2009-11-10)
  Surpriza in vestiarul ''cainilor'': Tamas a fost ales noul capitan al lui Dinamo    (2009-07-14 15:32)
  Marian Iancu sare la Dinamo: Poate Tamas e homosexual si numai l-a mangaiat pe adversarul sau    (2009-05-04 17:59)
Stirile zilei
 23:09
Imagini inedite cu familia Obama, din timpul campaniei electorale (VIDEO)  2010-01-10
4 comentarii
 23:04
Sever Voinescu: PD-L are nevoie de reguli si oameni noi  2010-01-10
12 comentarii
 23:00
Israelul promite o "riposta in forta" la orice atacuri venite din Fasia Gaza  2010-01-10