Nr. 4246 de sambata, 31 mai 2008
In ultimul amical dinaintea Campionatului European
Na�ionala Romaniei a invins reprezentativa Muntenegrului cu scorul de 4-0
-- Golurile tricolorilor au fost marcate de c�tre Mutu, Ghionea �i Dic� de dou� ori
 31 mai, 23:55
Dup� un start nu tocmai bun, in care s-a evinden�iat portarul Lobon� care a ap�rat un penalty in minutul 2, Romania a preluat posesia balonului, deschizand scorul in minutul 15 prin Adrian Mutu. Atacantul Fiorentinei a marcat cu un �ut de la 16 metri, in urma unei pase venite de la Chivu.
In prima repriz� tricolorii au avut o posesie mai bun� a balonului, dar scorul la pauz� a fost doar 1-0. Singurul muntenegrean care a pus probleme ap�r�rii noastre a fost atacantul Vucinic.
Odat� cu repriza secund� Pi�urc� a schimbat aproape toat� garnitura Romaniei, p�strandu-i doar pe Contra, Fl. Petre �i Radu �tefan.
Juc�torii intra�i la pauz� aduc specatacolul pe Ghencea, jucand mai ofensiv �i mai in vitez�. Golurile nu s-au l�sat a�teptate, iar scorul final a fost 4-0. Steli�tii Ghionea �i Dic�, cu o dubl�, inchizand tabela.
Pi�urc� nu a mai tr�it emo�iile unor noi accident�ri ale juc�torilor s�i. Contra a fost singurul fotbalist avertizat cu galben.
ZIUA ONLINE
 Afisari: 392  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail
Stirile zilei 2008-05-31
 22:46
Turul II. In timp ce Orban nu face recomandari, Geoana isi indeamna alegatorii sa voteze cu Oprescu  2008-06-01