Nr. 4184 de sambata, 15 martie 2008
Rapidul a remizat la Craiova
 16 martie, 17:48
Intr-un meci din cadrul etapei a 23-a a Ligii I Universitatea Craiova si Rapid au incheiat nedecis, 1-1, dupa un meci spectaculos, presarat cu multe evenimente. Oaspetii din Bucuresti au deschis scorul dupa un sfert de ora de joc prin Boya, oltenii egaland dupa zece minute prin Costea. Scorul s-a pastrat pana la final, desi giulestenii au evoluat cu un jucator mai putin dupa eliminarea lui Bozovic, iar gazdele au ratat o lovitura de la 11 metri. Intr-o alta partida, disputata la Cluj, Universitatea si Dacia Mioveni au remizat alb, 0-0.
C. DINU
Alte articole
  Efectul lozincii - ''Sunteti fratii lui Mailat, va sta gandul la furat'': Steaua joaca derby-ul cu Craiova fara suporteri    (2009-05-21 17:56)