Nume:
Parola:
Utilizator nou »      Parola uitata »
Memoreaza datele de autentificare?

Anglia: Chelsea a castigat Supercupa dupa ce a invins la penalty pe Manchester United

Antrenorul Carlo Ancelotti a cucerit primul sau trofeu alaturi de Chelsea Londra, Supercupa Angliei, dupa ce duminica a invins cu 6-3, dupa executarea loviturilor de departajare, formatia Manchester United, intr-un meci disputat pe stadionul Wembley, informeaza NewsIn.

Campioana Manchester United a deschis scorul prin Nani (10), iar gruparea londoneza a egalat prin Carvalho (52). Chelsea a preluat conducerea prin golul lui Lampard (70), iar Rooney a egalat in minutul 90.

La finalul celor 90 de minute si al prelungirilor, scorul a fost egal 2-2, iar castigatoarea s-a decis dupa executarea loviturilor de departajare. Pentru Manchester United a marcat Carrick, in timp ce Giggs si Evra au ratat, iar pentru Chelsea au inscris Lampard, Ballack, Drogba si Kalou.