Utilizator nou »      Parola uitata »
Memoreaza datele de autentificare?

NU RATATI!

STEAUA - FC SEVILLA 0-2

Redactorul ZIUA Bogdan Gheorghe comenteaza la cald cele mai tari faze ale partidei Steaua - Sevilla

Arbitrul fluiera finalul meciului: STEAUA - FC SEVILLA 0-2, in prima mansa a 16-imilor de finala ale Cupei UEFA. Returul joia viitoare la Sevilla.

min. 91 Sut Bostina de la 25 de metri, Palop plonjeaza si prinde

min. 90 Chevanton trage de la marginea careului mare putin pe langa poarta

trei minute de prelungiri

min. 88 Croitoru suteaza din unghi, departe de poarta

min. 85 Steaua nu reuseste sa se apropie de poarta lui Palop, Sevilla da semne ca a obosit

min. 81 Schimbare la Steaua: iese Stelian Stancu, intra Marius Croitoru

min. 80 Cartonas galben pentru Ocio

min. 77 Schimbare la Sevilla: iese rusul Kerjakov, intra Chevanton

min. 76 GOL SEVILLA a inscris Kanoute din penalty

min. 75 Penalty pentru Sevilla, fault al lui Goian la Kerjakov

min. 72 Cartonas galben pentru Petre Marin, dupa o intrare dura la Alves

min. 68 Schimbare Sevilla: iese Alfaro, intra Kanoute, golgeterul din Primera Division

min. 66 Sut Bostina de la 30 de metri, mult peste poarta

min. 62 Schimbare la Steaua: iese Vali Badea, intra Cristocea

min. 61 Centrare Kerjakov, Daniel Alves trece putin pe langa minge

min. 58 Schimbare la Steaua: iese Ov. Petre, intra Paraschiv

min. 57 Kerjakov suteaza din unghi, prinde Cernea

min. 52 Kerjakov suteaza de la marginea careului, Ghionea deviaza, Cernea prinde cu emotii

min. 50 Steaua a inceput mai decisa repriza secunda, dar dupa trei minute de presiune Sevilla a mai echilibrat jocul

In pauza, crainicul stadionului a facut apeluri repetate la spectatori sa nu mai arunce obiecte pe teren

A inceput repriza a doua

Arbitrul Mayer fluiera finalul primei reprize, una in care Sevilla a fost mai conectata la un joc cu asemenea miza, in timp ce Steaua pare usor derutata, lucru explicabil prin fatul ca este primul meci oficial dupa o pauza de aproape trei luni

min. 46 Sut Maresca peste poarta

min. 45 Dupa doua decizii nefavorabile Stelei, Olaroiu protesteaza vehement si este amenintat cu eliminarea de pe banca

min. 44. Ocazie mare pentru Steaua. Centrare Nicolita, cap din unghi al lui Badea, scoate greu Palop

min. 43 Asistentul Voss este in continuare bombardat cu obiecte, Steaua risca amenda sau suspendarea terenului pentru urmatoarele meciuri in Europa

min. 40 GOL SEVILLA lovitura libera a lui Alves este respinsa pana la Poulsen, care marcheaza din cinci metri

min. 30 Cernea comite hent la marginea careului mare, spectatorii il bombardeaza pe asistent cu obiecte, meciul este oprit

min. 27 Ovidiu Petre marcheaza cu capul la un corner, dar arbitrul fluiera fault in atac

min. 25 Bostina centreaza din tusa, mingea se ducea la vinclu, scoate greu Palop, cea mai mare ocazie a Stelei!

min. 25 Cursa Vali Badea si sut de la 20 de metri, prinde Palop

min. 24 David Escudero intra in locul lui Adriano

min. 23 Brazilianul Adriano s-a accidentat la un sprint la marginea terenului si va fi inlocuit

min. 21 Lovitura de cap a lui Adriano de la 8 metri, prinde Cernea

min. 19 Sut al lui Alfaro de la 35 de metri, mult pe langa poarta

min. 18 Arbitru Mayer ii avertizeaza pe ocupantii bancii de rezerve a Sevillei, care protesteaza in mod repetat

min. 12 Nesincronizare intre Goian si Cernea, Alfaro la un pas de interventie

min. 10 Greseala a lui Cernea la marginea careului mare, Adriano nu profita si este blocat de Ghionea

min. 8 Combinatie Nicolita-Thereau-Bostina, sutul ultimului fiind deviat in corner