Nr. 4451 de luni, 2 februarie 2009
Romanii fac treaba in Germania
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 18-a * CIPRIAN MARICA a marcat un gol (min. 67) din cele doua ale lui Stuttgart, 2-0 acasa cu M'gladbach * SERGIU RADU a reusit si el sa inscrie contra lui Wolfsburg, Koln remizand acasa, 1-1, cu fosta echipa a atacantului roman * EMIL JULA (Energie Cottbus) a fost folosit 90 de minute la Hoffenheim, dar nu a putut evita infrangerea echipei sale, 2-0 pentru liderul din Germania.
FRANTA, Ligue I, etapa a 22-a * DANIEL NICULAE a fost titular in egalul fara goluri pe care Auxerre l-a inregistrat acasa cu Lorient. Atacantul a fost notat cu 4 de L'Equipe (media echipei, doar fundasii au obtinut note peste 5) si a fost schimbat cu Kitambala in minutul 57.
BELGIA, Pro League, etapa a 20-a * LASZLO B�L�NI a inregistrat cu Standard Liege un nou succes, 3-0 acasa cu Roeselare. Standard e lider, cu doua puncte si un meci mai mult decat Anderlecht.
CIPRU, Premier League, etapa a 20-a * EUGEN TRICA a marcat primul sau gol pentru Anorthosis Famagusta, in victoria obtinuta cu 3-0 in deplasarea de la A.P.O.P Peyias. (O.D.)