Rezultate si marcatori * Miercuri
"U" CLUJ - UNIV. CRAIOVA 2-0 (1-0)
D. Goga 19, Fl. Bad 65
FC VASLUI - CEAHLAUL P. NEAMT 0-1 (0-1)
Cernoch 24
OTELUL GALATI - "POLI" TIMISOARA 3-1 (2-0)
Viglianti 8, Deac 33, D. Stan 81 / Arm. Karamian
DACIA MIOVENI - GLORIA BUZAU 0-0
DINAMO - PANDURII TG. JIU 1-2 (1-0)
Miranda 32 / Al. Piturca 87, Arrieta 88
RAPID - POLITEHNICA IASI 3-0 (1-0)
N. Grigore 31, Pancu 62, Buga 84
* Joi
UTA ARAD - FC FARUL CONSTANTA 0-1 (0-1)
Amoreirinha 42a
GLORIA BISTRITA - STEAUA 1-3 (1-2)
D. Toma 43 / Dica 19, 23, Hadzibulic 63a
* meciul UNIREA URZICENI - CFR CLUJ urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Etapa viitoare (a 29-a)
Sambata, 12 aprilie: Univ. Craiova - Otelul (16,30 - Kanal D), Ceahlaul - Dacia Mioveni (18,30 - Telesport), "Poli" Timisoara - Dinamo (20,30 - National TV).
Duminica, 13 aprilie: FC Farul - FC Vaslui (16,45 - TVR 1), Politehnica Iasi - UTA (17,30 - Telesport), Pandurii - Unirea Urziceni (18,30 - National TV), CFR Cluj - Rapid (20,30 - Kanal D).
Luni, 14 aprilie: Gloria Buzau - Gloria Bistrita (16 - Telesport), Steaua - "U" Cluj (20,30 - Antena 1)
Clasament
1. Steaua 27 19 5 4 37-15 62 (+20)
2. CFR Cluj 27 18 5 4 44-21 59 (+17)
3. Rapid 28 15 7 6 43-23 52 (+10)
4. Dinamo 28 14 7 7 42-27 49 (+ 7)
5. Unirea 27 13 10 4 32-19 49 (+ 7)
6. "Poli" Tm. 28 14 7 7 48-36 49 (+10)
7. FC Vaslui 28 10 11 7 38-26 41 (- 1)
8. Gloria Bistrita 28 10 9 9 29-35 36 (- 6)
9. Otelul Galati 28 11 3 14 37-45 36 (- 6)
10. Univ. Craiova 28 10 5 13 30-37 35 (- 7)
11. Pandurii 28 9 6 13 31-36 33 (- 9)
12. Poli Iasi 28 8 6 14 29-38 30 (- 12)
13. Mioveni 28 7 8 13 23-34 29 (- 13)
14. FC Farul 28 6 10 12 16-29 28 (- 15)
15. Gloria 28 7 7 14 26-45 28 (- 14)
16. Ceahlaul 28 7 5 16 23-37 26 (- 16)
17. UTA Arad 28 5 8 15 23-36 23 (- 19)
18. "U" Cluj 28 4 11 13 30-43 23 (- 19)
* campioana este calificata in grupele UEFA Champions League, echipa de pe locul doi va juca in turul III preliminar (ultimul) al UEFA Champions League; echipele clasate pe locurile 3-5 si castigatoarea Cupei Romaniei vor juca in turul I al Cupei UEFA
** echipele de pe locurile 15-18 retrogradeaza direct in Liga a II-a .