Nr. 4197 de luni, 31 martie 2008
Stiri pe scurt
Derby indecis
Campioana rugby-ului romanesc, Dinamo, a fost tinuta in sah pe teren propriu de eterna rivala Steaua si a incheiat la egalitate, scor 14-14 (14-8), derby-ul etapei a V-a din play-off-ul Diviziei Nationale. In urma acestui rezultat, RCJ Farul Constanta a ramas lider in clasamentul competitiei interne, dupa ce a trecut lejer de "U" Cluj, cu 31-17, fiind urmata la doua puncte distanta de cele doua mari forte, Dinamo si Steaua. In play-out, Olimpia Bucuresti continua sa faca legea, spulberand CSM Suceava, cu 40-5. (T. R.)
Steaua bate la Vaslui
Inaintea partidei dintre Dinamo si CFR Cluj ce urma sa se dispute aseara jucatorii lui Gigi Becali si-au procurat cele trei puncte puse in joc in meciul de la Vaslui si egalarea ardelenilor in clasament, invingand cu scorul de 1-0 prin golul inscris de Pepe Moreno in minutul 65. Stelistii au avut o evolutie in obisnuita nota modesta, singura mare ocazie in afara de cea de la gol fiind irosita in prima repriza de catre Mendoza, lob putin peste, dintr-o mare pozitie
de ofsaid. (C. DINU)
 Afisari: 113  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail