Detalii »
Sport
Stiri pe scurt
Dubla pentru Mutu
ITALIA, Serie A, etapa a 18-a * ADRIAN MUTU a marcat ieri ambele goluri ale Fioretinei, care s-a impus cu 2-1 la Parma. Internationalul roman a fost titular, a deschis scorul in minutul 43, cu o lovitura de cap si a inchis tabela in minutul 85, din penalty, fiind schimbat in prelungiri cu Kuzmanovic. * PAUL CODREA si CRISTIAN CHIVU au jucat din primul minut al meciului Siena - Inter, scor 2-3, primul la gazde, al doilea la oaspeti, avand evolutii diametral opuse. Chivu a fost integralist si i-a pasat lui Ibrahimovic pentru golul de 3-1, in timp ce Codrea a facut penalty-ul din care Inter a deschis scorul si l-a scapat din marcaj pe Cambiasso la a doua reusita a oaspetilor, fiind schimbat in minutul 75. * FRANTA, Ligue 1, etapa a 20-a * DANIEL NICULAE a marcat unicul gol al lui Auxerre in deplasarea de la Bordeaux, scor final 4-1 pentru Girondins. Atacantul roman a fost integralist si a deschis scorul in minutul 2. GABRIEL TAMAS, celalalt roman de la Auxerre, a fost rezerva fiind trimis in teren in minutul 65, in locul lui Lejeune. * SCOTIA, Cupa, turul al patrulea * MARIUS NICULAE a jucat toate minutele pentru Inverness, invinsa cu 3-0 si eliminata din competitie de catre Hibernian. * GERMANIA, meci amical * CIPRIAN MARICA a marcat un gol pentru VfB Stuttgart intr-un meci de pregatire cu FC Z�rich, care s-a disputat la Dubai si s-a incheiat la egalitate, scor 3-3. Marica a deschis scorul in minutul 28 si a fost schimbat la pauza cu Ewerthon. Si celalalt jucator roman de la campioana Germaniei, Sergiu Radu, a fost folosit din primul minut, fiind, de asemenea, inlocuit la pauza cu Fischer. (B.G.)