Nr. 3411 de vineri, 26 august 2005
Mutu a stralucit pe "Camp Nou"
Adrian Mutu a marcat un gol din penalty pentru Juventus Torino in meciul amical sustinut miercuri seara, pe "Camp Nou", cu FC Barcelona, cu ocazia prezentarii oficiale a lotului gruparii catalane. Mutu, care a intrat pe teren in minutul 46, in locul lui Del Piero, a marcat primul penalty pentru Juventus la loviturile de departajare in urma carora campioana Italiei a castigat a 40-a editie a "Trofeului Joan Gamper". In timpul regulamentar de joc, scorul a fost 2-2, atacantul roman obtinand un penalty in minutul 79, in urma unui fault comis asupra sa de Edmilson, lovitura de departajare fiind transformata de Trezeguet. Celelalte goluri au fost marcate de Del Piero (11 (p), respectiv Iniesta (67) si Van Bronckhorst (70). La loviturile de departajare, pentru Juventus au marcat Mutu, Olivera, Vieira si Trezeguet, in timp ce pentru FC Barcelona au inscris Deco si Belletti si au ratat Etoo si Marquez. La partida au asistat 92.000 de spectatori. (MIG)
  Bruckner: "Nedved nu mai joaca in Nationala"    1 comentariu
  Piturca a renuntat la Pancu, Cernat si Ganea
  Liverpool contra TSKA Moscova in Supercupa Europei
  Petre Grigoras: "Vreau prima victorie la Constanta"
  Dragomir: "Vom intra in grupele Ligii in 2022 sau in 2060"    2 comentarii
  Mircea Lucescu: "Campionatul este mai important decat Cupa UEFA"    1 comentariu
  Gigel Bucur: "Nu trebuie sa pierdem in Giulesti"