< Imprimare >      ZIUA - SPORT - sambata, 25 august 2007

LIGA I - ETAPA A 5-A

Programul meciurilor

Sambata

OTELUL GALATI - UTA ARAD

(ora 17 - TVR 1)

Arbitri: M. Martis - Ad. Vidan, Fl. Stanescu (Al. Deaconu)

Observatori: M. Lica, M. C. Ionescu

"U" CLUJ - FC VASLUI

(ora 18 - Telesport)

Arbitri: V. Berbecaru - I. Popa, N. Meghesan (Teodora Albon)

Observatori: R. Camataru, M. Dancu

GLORIA BUZAU - CFR CLUJ

(ora 18 -National TV)

Arbitri: M. Avram - Cr. Nica, Gh. Negoita (I. Serea)

Observatori: D. Petrescu, Al. Boc

Duminica

GLORIA BISTRITA - DACIA MIOVENI (ora 17 - Telesport)

Arbitri: A. Bogaciu - Z. Szekely, H. Bochis (L. Kusztos)

Observatori: I. Muresan (Timisoara), Fl. Gatejeanu

"POLI" TIMISOARA - RAPID

(ora 20.30 - Kanal D)

Arbitri: St. Erdei - Ed. Dumitrescu, D. Mudura (T. Craciunescu)

Observatori: M. Salomir, S. Satmari

* partidele CEAHLAUL - POLITEHNICA IASI si UNIV. CRAIOVA - UNIREA URZICENI urmau sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii

** meciurile FC FARUL CONSTANTA - DINAMO si STEAUA - PANDURII TG. JIU au fost amanate pentru 12 septembrie

Clasament

1. Rapid 4 3 1 0 10- 6 10 (+ 4)

2. Steaua 4 3 1 0 4- 1 10 (+ 4)

3. FC Vaslui 4 2 2 0 8- 4 8 (+ 2)

4. CFR Cluj 4 2 2 0 6- 3 8 (+ 2)

5. Unirea 4 2 1 1 11- 8 7 (+ 1)

6. Dinamo 4 2 1 1 6- 4 7 (+ 1)

7. "Poli" Tm 4 2 1 1 9- 8 7 (+ 1)

8. Pandurii 4 2 1 1 5- 4 7 (+ 1)

9. Poli Iasi 4 2 0 2 6- 5 6 ( 0)

10. UTA Arad 4 1 2 1 5- 5 5 (- 1)

11. Gloria 4 1 2 1 6- 7 5 (- 1)

12. U. Craiova 4 1 0 3 6- 7 3 (- 3)

13. Ceahlaul 4 1 0 3 5- 7 3 (- 3)

14. Otelul 4 1 0 3 5- 8 3 (- 3)

15. FC Farul 4 1 0 3 2- 6 3 (- 3)

16. Gloria 4 1 0 3 2- 9 3 (- 3)

17. "U" Cluj 4 0 2 2 5- 7 2 (- 4)

18. Dacia 4 0 2 2 4- 6 2 (- 4)

ETAPA A 6-A

Vineri, 31 august: Pandurii Tg. Jiu - Gloria Buzau (ora 18 - Telesport).

Sambata, 1 septembrie: UTA Arad - "Poli" Timisoara (ora 17 - National TV), Politehnica Iasi - FC Farul Constanta (ora 19 - Telesport), Rapid - Univ. Craiova (ora 20.30 - Kanal D), Dinamo - Gloria Bistrita (ora 20.45 - Antena 1).

Duminica, 2 septembrie: FC Vaslui - Otelul Galati (ora 17 - TVR 1), Unirea Urziceni - Steaua (ora 17 - National TV), Dacia Mioveni - "U" Cluj (ora 18.30 - Telesport), CFR Cluj - Ceahlaul (ora 20.30 - Kanal D). n

"Stranierii" joaca la SportKlub

In acest weekend, SportKlub transmite, in direct si inregistrat, meciuri din Germania, Franta si Olanda, in unele dintre acestea fiind implicati si fotbalisti romani. Iata programul transmisiilor: VfB Stuttgart (Marica) - MSV Duisburg (Tararache, Filipescu) (ora 16.30, in direct), SM Caen - Olympique Marseille (ora 18.30, in direct), Bayern Munchen - Hannover 96 (ora 20.15, inregistrare) - toate sambata; Ajax Amsterdam (Ogararu, Mitea) - RSC Heerenveen (ora 15.30, in direct), WfL Wolfsburg (Vl. Munteanu, Sg. Radu) - Schalke 04 (ora 18, in direct), Eintracht Frankfurt - Hansa Rostock (ora 20, inregistrare) si Lyon - St. Etienne (ora 22, in direct) - toate duminica. (RZS)

Articol disponibil la adresa http://www.ziua.net/display.php?id=225728&data=2007-08-25