< Imprimare >      ZIUA - SPORT - luni, 3 noiembrie 2003

Otelul a castigat contra echipei care a trimis-o in vara, pentru cateva saptamani, in B

Razbunarea nepotului

Acum cinci luni, Oradea castiga barajul cu Otelul, iar galatenii ajungeau in Divizia B. Fuzionarea echipelor din Ploiesti a readus Otelul in A, iar sambata a venit monetul revansei. Costel Orac, antrenorul galatenilor, a fost razbunat tocmai de nepotul sau, Daniel, imprumutat pana la iarna de la Steaua, care a marcat golul din minutul 38. Ionut Popa, antrenorul principal de la FC Oradea, a criticat arbitrajul lui Helesteanu: "Nu a fost fault la faza premergatoare golului lui Orac, ba mai mult, cred ca acesta se afla in ofsaid cand a marcat. Nu a fost viciere de rezultat.". Helesteanu nu a vazut hentul lui Pelin (la 1-0, in prelungirile primei reprize), el avand pe durata meciului o prestatie slaba, gresind in numeroase randuri. (RZS)