Ziua Logo
  Nr. 4017 de sambata, 25 august 2007 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
LIGA I - ETAPA A 5-A
-- Programul meciurilor
Sambata
OTELUL GALATI - UTA ARAD
(ora 17 - TVR 1)
Arbitri: M. Martis - Ad. Vidan, Fl. Stanescu (Al. Deaconu)
Observatori: M. Lica, M. C. Ionescu
"U" CLUJ - FC VASLUI
(ora 18 - Telesport)
Arbitri: V. Berbecaru - I. Popa, N. Meghesan (Teodora Albon)
Observatori: R. Camataru, M. Dancu
GLORIA BUZAU - CFR CLUJ
(ora 18 -National TV)
Arbitri: M. Avram - Cr. Nica, Gh. Negoita (I. Serea)
Observatori: D. Petrescu, Al. Boc
Duminica
GLORIA BISTRITA - DACIA MIOVENI (ora 17 - Telesport)
Arbitri: A. Bogaciu - Z. Szekely, H. Bochis (L. Kusztos)
Observatori: I. Muresan (Timisoara), Fl. Gatejeanu
"POLI" TIMISOARA - RAPID
(ora 20.30 - Kanal D)
Arbitri: St. Erdei - Ed. Dumitrescu, D. Mudura (T. Craciunescu)
Observatori: M. Salomir, S. Satmari
* partidele CEAHLAUL - POLITEHNICA IASI si UNIV. CRAIOVA - UNIREA URZICENI urmau sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
** meciurile FC FARUL CONSTANTA - DINAMO si STEAUA - PANDURII TG. JIU au fost amanate pentru 12 septembrie
Clasament
1. Rapid 4 3 1 0 10- 6 10 (+ 4)
2. Steaua 4 3 1 0 4- 1 10 (+ 4)
3. FC Vaslui 4 2 2 0 8- 4 8 (+ 2)
4. CFR Cluj 4 2 2 0 6- 3 8 (+ 2)
5. Unirea 4 2 1 1 11- 8 7 (+ 1)
6. Dinamo 4 2 1 1 6- 4 7 (+ 1)
7. "Poli" Tm 4 2 1 1 9- 8 7 (+ 1)
8. Pandurii 4 2 1 1 5- 4 7 (+ 1)
9. Poli Iasi 4 2 0 2 6- 5 6 ( 0)
10. UTA Arad 4 1 2 1 5- 5 5 (- 1)
11. Gloria 4 1 2 1 6- 7 5 (- 1)
12. U. Craiova 4 1 0 3 6- 7 3 (- 3)
13. Ceahlaul 4 1 0 3 5- 7 3 (- 3)
14. Otelul 4 1 0 3 5- 8 3 (- 3)
15. FC Farul 4 1 0 3 2- 6 3 (- 3)
16. Gloria 4 1 0 3 2- 9 3 (- 3)
17. "U" Cluj 4 0 2 2 5- 7 2 (- 4)
18. Dacia 4 0 2 2 4- 6 2 (- 4)
ETAPA A 6-A
Vineri, 31 august: Pandurii Tg. Jiu - Gloria Buzau (ora 18 - Telesport).
Sambata, 1 septembrie: UTA Arad - "Poli" Timisoara (ora 17 - National TV), Politehnica Iasi - FC Farul Constanta (ora 19 - Telesport), Rapid - Univ. Craiova (ora 20.30 - Kanal D), Dinamo - Gloria Bistrita (ora 20.45 - Antena 1).
Duminica, 2 septembrie: FC Vaslui - Otelul Galati (ora 17 - TVR 1), Unirea Urziceni - Steaua (ora 17 - National TV), Dacia Mioveni - "U" Cluj (ora 18.30 - Telesport), CFR Cluj - Ceahlaul (ora 20.30 - Kanal D).
"Stranierii" joaca la SportKlub
In acest weekend, SportKlub transmite, in direct si inregistrat, meciuri din Germania, Franta si Olanda, in unele dintre acestea fiind implicati si fotbalisti romani. Iata programul transmisiilor: VfB Stuttgart (Marica) - MSV Duisburg (Tararache, Filipescu) (ora 16.30, in direct), SM Caen - Olympique Marseille (ora 18.30, in direct), Bayern Munchen - Hannover 96 (ora 20.15, inregistrare) - toate sambata; Ajax Amsterdam (Ogararu, Mitea) - RSC Heerenveen (ora 15.30, in direct), WfL Wolfsburg (Vl. Munteanu, Sg. Radu) - Schalke 04 (ora 18, in direct), Eintracht Frankfurt - Hansa Rostock (ora 20, inregistrare) si Lyon - St. Etienne (ora 22, in direct) - toate duminica. (RZS)
 Afisari: 158  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail 
A r h i v a
  Autocar cu cruce pentru Steaua    8 comentarii
  Sg. Radu si A. Stoica pe lista lui Piturca    
  Start al Mondialelor de atletism    
 Top afisari / comentarii 
 Geopolitica, F.D. Roosevelt si Noua Ordine Mondiala (5452 afisari)
 Cele 10 forte care au facut pamantul plat (4317 afisari)
 Conjuratii de la Tescani (3356 afisari)
 80 de bice in piata publica (3169 afisari)
 Chisinaul scoate probe (2671 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2007 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.02524 sec.