Nr. 3378 de marti, 19 iulie 2005
"Stranierii", om cu om
Tararache a marcat pentru Z�rich
-- Sahtar a bifat a doua victorie in campionatul Ucrainei
ELVETIA, Super League, etapa 1 * MIHAI TARARACHE a marcat un gol pentru FC Zurich in meciul castigat de echipa sa in deplasare, scor 3-1 cu St. Gall. Tararache a fost integralist, a marcat in minutul 57 pentru 2-1 si a primit un cartonas galben in minutul 65. De la FC Z�rich a lipsit IULIAN FILIPESCU, accidentat * Yverdon, echipa a antrenata de RADU NUNWEILLER, a pierdut in deplasare, scor 2-3 cu Grasshopper Zurich.
ELVETIA, Challange League, etapa 1 * ADRIAN PIT (titular, schimbat in minutul 88 de Rossini), CRISTIAN IANU (integralist) si CRISTIAN TODEA (integralist) au jucat pentru AC Bellinzona, 0-0 in deplasare cu Chiasso. Todea a primit un cartonas galben in minutul 81 * Meyrin, echipa antrenata de ADRIAN URSEA, a pierdut in deplasare, scor 0-4 cu Vaduz.
UCRAINA, UPL, etapa a 2-a * Sahtar Donetk, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, a castigat duminica seara cu 2-0 (Vorobei 49, Jadson 80p), pe teren propriu, in fata lui Dnepr Dneprpetrovsk. Pentru Sahtar, R�ZVAN RAT a fost titular, dar i-a lasat locul lui Sevciuk in minutul 58. De asemenea, COSMIN BARCAUAN si FLAVIUS STOICAN au fost rezerve pentru echipa antrenata de Lucescu, iar CIPRIAN MARICA a lipsit din cauza suspendarii primite in urma eliminarii suferite in prima etapa * Dinamo Kiev a trecut in deplasare de Arsenal Kiev, scor 2-0 (rotan 40, Aliev 90p). La Dinamo, FLORIN CERNAT a fost titular, fiind schimbat in minutul 57 de TIBERIU GHIOANE, in timp ce CRISTIAN IRIMIA n-a fost nici macar rezerva * CORNEL BUTA a fost integralist pentru Volin Lutk, 1-0 in deplasare cu Metalurg Zaporoje.
RUSIA, Premier Liga, etapa a 16-a * POMPILIU STOICA a intrat in minutul 70 pentru FK Moscova, 3-1 acasa cu Spartak Moscova, Stoica l-a inlocuit pe Goravski. Pentru Spartak, ADRIAN IENCSI si FLORIN SOAV� au ramas pe banca de rezerve * ERIK LINCAR a fost titular pentru Amkar perm, 0-0 acasa cu Sinik Iaroslav. Lincar a fost schimbat de Filipov in minutul 85 * CRISTIAN TUDOR a intrat in minutul 81 pentru Alania Vladikavkaz, 2-0 acasa cu Krilia Sovetov. Tudor l-a schimbat pe D. Bazaev. De la Alania a lipsit IULIAN TAMES * CRISTIAN DANCIA a lipsit de la Torpedo Moscova, 1-1 in deplasare cu Rostelmas Rostov. (MIG)
  Nastase: "Nu vom contesta arbitrajul"    1 comentariu
  Andrei Pavel: "Am jucat intr-o atmosfera de fotbal"