Nr. 2885 de luni, 8 decembrie 2003
"Stranierii", om cu om
Lucescu si Pancu spre titlu
-- Besiktas are 9 puncte in fata Galatei * Mutu ramane lider in Anglia
TURCIA, Super Lig, etapa a 15-a * DANIEL PANCU a fost integralist pentru Besiktas in meciul pe care echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU l-a castigat pe teren propriu, scor 2-1 cu Adanaspor. Pancu a primit un cartonas galben si a gresit la golul oaspetilor
* GABRIEL TAMAS (integralist, avertizat cu cartonas galben), OVIDIU PETRE (titular, inlocuit in minutul 74 de Umit Karan) si FLORIN BRATU (intrat in minutul 46 in locul lui Hakan Unsal) au jucat pentru Galatasaray, 1-3 in deplasare cu Istanbulspor * GIANI KIRITA a fost integralist pentru Samsunspor, 1-1 acsa cu Sebatspor * CORNEL FRASINEANU (inlocuit in minutul 60 de Mustafa), IULIAN MIU si IONEL GANEA (galben in minutul 16, inlocuit de Huseyin in minutul 86) au fost titulari pentru Bursaspor, 0-1 in deplasare (gol primit in minutul 90!) cu Rizespor. De la Bursa a lipsit BOGDAN VINTILA * Clasament: 1. Besiktas 37p, 2. Trabzonspor 31p, 3. Galatasaray 28p, ...11. Samsunspor, ... 16. Bursaspor 11p.
ANGLIA, Premier League, etapa a 15-a * ADRIAN MUTU a fost integralist pentru Chelsea, 1-1 in deplasare cu Leeds United. Mutu a participat la faza golului echipei sale, marcat dupa ce portarul advers a respins la Duff un sut al romanului. Clasament: 1. Chelsea 36p, 2. Arsenal 35p, 3. Manchester United 34p.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 15-a * DORINEL MUNTEANU nu a fost convocat in lotul lui WfL Wolfsburg, 4-1 acasa cu FC Kaiserslautern.
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 15-a * CATALIN RACANEL a marcat golul lui Eintracht Trier, 1-1 acasa cu Karlsruher SC. Racanel a fost integralist si a egalat in minutul 82 * ALEXANDRU PITURCA n-a debutat nici acum la Jahn Regensburg, 0-2 acasa cu SVW Burghausen.
SPANIA, Segunda Division, etapa a 16-a * BOGDAN STELEA a fost integralist pentru UD Salamanca, 2-0 acasa cu Las Palmas * GICA CRAIOVEANU a lipsit de la Getafe, 3-1 acasa cu Rayo Vallecano * LAURENTIU ROSU (din minutul 46 in locul lui Velasco) a jucat pentru CD Numancia, 0-1 in deplasare cu Sporting Gijon.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 17-a * MARIUS BACIU a fost integralist pentru OSC Lille, 1-2 in deplasare cu Bordeaux * LADISLAU BÖLÖNI a reusit un egal cu echipa pe care o antreneaza, Rennes, 1-1 acasa contra lui Paris SG.
BELGIA, Eerste Klasse, etapa a 15-a * ALIN STOICA, accidentat, n-a jucat pentru FC Bruges, 1-3 in deplasare cu Standard Liege * MARIUS MITU a fost integralist pentru Lierse, 0-1 acasa cu Westerloo.
GRECIA, Alpha Ethniki, etapa a 13-a * ERIK LINCAR (integralist) si LUCIAN SANMARTEAN (titular, schimbat in minutul 736 de Epalle) au fost adversari directi in meciul Akratitos - Panathianikos, scor 0-0.
CROATIA, NHL, etapa a 17-a * DUMITRU MITU n-a jucat pentru Dinamo Zagreb, 1-3 in deplasare cu Hajduk Split.
BULGARIA, A grupa, etapa a 15-a * EUGEN TRICA a marcat un gol (minutul 63) pentru Litex Loveci, 2-0 in deplasare cu Vidima.
UNGARIA, NB-I, etapa a 11-a (restanta) * VALENTIN MICULESCU a fost integralist pentru Bekescsaba, 2-2 in deplasare cu Sopron. (MIG)